Günümüzde araç sürücülerinin en önemli problemlerinden bir tanesi aracın bakım ve tamiri ile uğraşmak… Zaman ayırıp aracı bakıma, onarıma götürmeyi göze almak bir yana, diğer tarafta da güvenilir bir servis bulabilmenin endişesini yaşar çoğu sürücü… Geçmişte yaşanan kötü tecrübeler, üstün körü tamir edilmiş araçlarla ilgili hikayeler, yaşanan zaman kaybı, ederinden fazla verilen bakım onarım ücretleri sürücülerin bir nevi kabusu olmuş durumda. Yetkili servislerin pahalılığı nedeniyle özel aracını özel servislere götürerek işini halletmek isteyenler ise, araçlarının garanti kapsamı dışına çıkma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor… Tüm bu sorunların çözümünü Türkiye’nin ve dünyanın en geniş bağımsız servis ağı olan Bosch Car Service’de.

bosch bakım araba tamir servisi

Bosch Car Service’lerde tüm araç markalarına, mekanik ve elektronik sistemlerinin bakım ve onarım hizmetleri verilebiliyor. Üstelik aracın garantisini bozmadan… Uzman ve eğitimli personel, son teknoloji ürünü servis ekipmanları, Bosch kalitesi ile üretilmiş yedek parçalar, uygun fiyatlı hizmet politikası ve müşteri odaklı yaklaşım Bosch Car Service’in tercih edilme nedenlerinin başında geliyor. Başka bir deyişle, tüketiciler alışkın oldukları Bosch kalitesine c noktaları aracılığıyla, oto servis hizmetlerinde de ulaşabiliyorlar.

Bosch Car Service’lerde, servis ekipmanı olarak Bosch cihazları kullanılıyor. Araçların kontrol ünitelerine direkt bağlantı kurabilen Bosch arıza tespit cihazları yardımıyla arızaları tespit ediyor ve yine Bosch marka Egzoz Emisyon Cihazı, Motor Test Cihazı, Far Ayar Cihazı, Akü Test Cihazı gibi son teknoloji test ekipmanları ile araçların ihtiyaç duyduğu hizmetleri veriyor. Tabi bir de bu hizmetleri veren personelin eğitimi konusu var… Bosch Car Service teknisyenlerinin her biri konusunun ehli olarak yetişiyor, temel elektrikten, gelişmiş fren sistemlerine kadar geniş bir skalada teknik eğitimlerden geçiyorlar. Servis çalışanlarının tamamı, kendileri için hazırlanan zorunlu eğitim programlarını tamamlayarak “Bosch Servis Teknisyeni” ve “Bosch Diagnostik Teknisyeni” gibi ünvanları kullanmaya hak kazanıyorlar. Bununla birlikte, teknisyen rolü olmayan müşteri danışmanı ve servis yöneticileri ise BASA (Bosch Servis Danışmanı) ve BSE (Bosch Servis Mükemmeliyeti) gibi beşeri eğitim programlarıyla Satış, Pazarlama, Müşteri Odaklılık, Pazarlama Yönetimi, Servis Yönetimi, gibi konularda yetkinliklerini geliştiriyorlar. Bosch Car Service’lerin yakaladıkları üstün standartı devam ettirmelerinin en önemli etkenlerinden birinin de her yıl bağımsız kuruluşlar tarafından denetlenmeleri olduğunu da belirtmek isterim.

bosch car service araç bakım

Bosch Car Service noktalarında sunulan ayrıcalıklardan biri de fiyat avantajı… Bosch Car Service’lerde her marka ve model araca periyodik bakım, aracın marka ve modeline özel olarak hazırlanmış, birinci sınıf motor yağı ve Bosch filtrelerini içeren Bosch bakım setleri ile son derece ekonomik koşullarda yapılıyor. Önceden belirlenmiş standart bakım fiyatları, işçilik hizmetini de içerdiği için araç sahipleri daha servise gitmeden ücret hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar. Bosch Car Service’lerin fark yaratan bir başka uygulaması ise vale hizmeti. Araç sahiplerinin talepleri doğrultusunda kapıdan teslim alınan araçlar, servis ihtiyaçları giderildikten sonra teslim ediliyor. En önemlisi de, garanti kapsamındaki araçlar dahi, artık Bosch Car Service güvencesiyle garantisi bozulmadan hizmet alabiliyor.

Bunların yanında Bosch Car Service’in sunduğu hizmetlere artık online olarak da ulaşmak mümkün. Arabamaboschservisi.com sitesi ile sürücüler araçları için Bosch marka yedek parçayı satın alıp, hizmet almak istedikleri Bosch Car Service’i seçebiliyorlar.

Murat KURTLAR
Bosch Otomotiv Yedek Parça
Ülke Direktörü