Aracınızın motoru servisiniz tarafından konulmuş olan motor yağını sürekli olarak kullanarak motordaki hareketli parçaların düzgün bir şekilde yağlanmasını ve çalışmasını sağlamaktadır. Motorunuzun normal çalışması esnasında oluşacak yüksek ısıyla beraber motor yağının yağlama özelliğinin kalitesi düşebilir ve uzun vadede motor yağınızın azalmasına sebebiyet verebilir.

Bu nedenle, motor yağının düzenli olarak kontrolünün yapılmasın bir alışkanlık haline getirilmesi motorunuzun ömrünü uzatacaktır. Motorunuzda yeterli yağ seviyesinin bulunmaması durumunda motorun hareketli parçaları aşınmaya maruz kalacaktır. Düzenli olarak yağ değişimi kontrolüne geldiğinizde Bosch Car Servisimiz bu durumun oluşmaması için size destek olacaktır.

Servisimizde düzenli olarak yağ değiştirilmesi ve yeni bir filtre takılmasıyla beraber motorunuz aynı performansıyla işlevselliğini sürdürecektir. Ayrıca motorunuzun yağının değiştirilmesi esnasında teknoloji kullanılarak çevre temizliğine uygun koşullar da dikkate alınır.

Araç servis uzmanları olarak, motor yağı değişimi periyodlarınız hakkında da size bilgi sağlayabiliriz. Bosch Car Servisimiz motor yağı ile ilgili olarak uluslar arası ve ulusal, tüm araç kullanıcıları tarafından bilinen motor yağı markaları kullanmaktadır.

Yağ filtreleri ile optimum motor koruma
Bosch\’un filtre ürün grubunun önemli bir parçasını oluşturan yağ filtreleri; motor yağının toz, karbon, metal ve benzeri parçacıklardan etkilenmesini engelleyerek motor performansını artırıyor ve motorun verimli çalışmasına katkı sağlıyor. Malzemesinde kullanılan dayanıklı filtre kağıdı sayesinde uzun hizmet ömrü sunan Bosch yağ filtreleri, motor yağının zamanından önce eskimesinin de önüne geçiyor. Bosch\’un \”Spin-on\” yağ filtreleri, muhafaza kabı ve filtre elemanından oluşan Bosch\’un filtre ürün grubunda yer alan; yağ, hava, yakıt filtreleri, aracın motorunun ve yakıt püskürtme sistemininin yüksek performansla çalışmasına olanak veriyor. Komple birimleri ile hızlı ve kolay değiştirme imkânı verirken, metal içermeyen filtre elemanlarının satışı ile Bosch, çevreye duyarlılık ilkesini bir kez daha hayata geçirmiş oluyor.